Otel İlaçlama


Oteller, birçok farklı ülkeden gelen insanların konaklama yerleri olmaları bakımından temizlik konusunda daha titiz bir çalışma gerektirir. Haşere ve kemirgenler tarafında bulaşıcı hastalıkların taşınma olasılığı oldukça yüksektir. Bu tarz yerlerde ise bu tehlike daha üst düzeylere taşınabilmektedir. Dolayısıyla otel ilaçlama söz konusu olduğunda bunu profesyonel bir ekibin gerçekleştirmesi son derece önemlidir. Doğru uygulamalar daha başarılı sonuçlar elde etmek demektir.

Haşereler ve kemirgenler otel gibi alanlarda yaşamsal ihtiyaçlarını çok daha rahat karşılaya bildiklerinden üreme hızları oldukça yükselmektedir. Bu sayı önüne geçilmez rakamlara ulaşabilmektedir. Uzman ekiplerce gerçekleştirilecek otel ilaçlama uygulamasının periyodik olarak yaptırılması bu anlamda kesin çözüme ulaşmanın tek yoludur. Aksi takdirde o an için başarılı sonuçlar elde edilmiş olsa da uzun soluklu bir arındırmadan söz etmek pek de doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Üreme ve çoğalma süreleri oldukça hızlı olan haşerelerin yeniden gündeme gelmesini engellemek ancak bu sistemle mümkündür. Uzman ekip ve mühendisler aracılığı ile yapılan tespitler, elde edilen veriler ışığında hangi türde ilaç kullanılacağının belirlenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede doğru uygulamanın yapılmasına olanak tanınır. İlaçların ardında bırakacağı kalıntılara karşı önlem alınır. Özellikle ağır kimyasallarda bu kalıntılar uzun ömürlü olmaktadırlar. Dolayısıyla insan ve çevre sağlığını tehdit edecek unsurlar arasında yer alırlar. Nitelikli bir otel ilaçlama ile bu risk faktörleri en aza indirgenir. Son derece başarılı sonuçlar elde etmenin tek yolu uzman ve profesyonel personellere güvenmektir.

Sayısız insanın konakladığı bu tip işletmelerde, sağlığı göz ardı etmenin sonuçları tahmin edilenden çok daha ağır olabilmektedir. İhmal edilmemesi gereken bir süreç söz konusudur. Otel ilaçlama işleminin periyodik olarak yapılması temiz ve sağlıklı bir ortamın oluşturulması demektir. Ve bu oluşumun süreklilik kazanması için bu uygulama bir gerekliliktir. Doğru tespitler ve doğru uygulamalar için işinin ehli insanlar çalışmanın önemi yadsınamaz bir gerçektir. Profesyonel kişilerin gerekli belge ve sertifikaları bulunmaktadır. Hangi haşere için hangi ilaç kullanımının etkili olduğu ancak bu kişiler tarafından bilinmektedir. Güven vermeyen kişi ve işlemlerin önüne geçmek insan ve çevre sağlığı açısından bir sorumluluk anlamına gelmektedir.

Otel İlaçlama ile Benzer Yazılar:

13 Temmuz 2014 Saat : 1:39

Otel İlaçlama Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

ilaçlama şirketi Son Yazılar FriendFeed

Tüm Yazılarımız